otulacz bambusowy
Otulacze muślinowe i bambusowe to coraz częściej wybierany element wyprawki dla noworodka | fot.: materiał partnera

Otulacze bambusowe

Każde dziecko w łonie matki spędza większość doby na bardzo ograniczonej przestrzeni. Noworodek czuje się w niej bezpiecznie, dlatego po przyjściu na świat szuka bliskości mamy i warunków imitujących te, które panują w macicy. Otulacze bambusowe dają poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że dziecko jest spokojniejsze. Poznaj więcej zalet owijania dziecka w otulacz.

1. Dlaczego warto owijać niemowlę w otulacz bambusowy?

2. Co daje otulacz bambusowy na co dzień?

Otulacze muślinowe i bambusowe to coraz częściej wybierany element wyprawki dla noworodka. Rodzice mogą zawijać w nie dzieci, zamiast układać je w niewygodnych becikach i rożkach. Otulacz gwarantuje bezpieczeństwo dziecka i jednocześnie pomaga zadbać o jego zdrowy sen. Sprawdź, dlaczego owijanie dziecka w otulacz bambusowy jest dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego warto owijać niemowlę w otulacz bambusowy?

Ciasne otulenie niemowlęcia sprawia, że maluszek ma zapewnione poczucie bliskości i jest spokojniejszy. Otulacz krępuje nerwowe ruchy dziecka (np. odruch Moro) i sprawia, że malec śpi głębiej nawet w przypadku ostrych dźwięków i zmiany pozycji ciała. Otulacze dla dzieci dają przyjemne ciepło, gdyż dotykają skóry dziecka i ograniczają ryzyko wychłodzenia ciała.

Otulacze dla niemowląt z włóknami bambusowymi mają właściwości antybakteryjne, dlatego chronią delikatną skórę maluszka przed podrażnieniami i chorobami dermatologicznymi. Włókna są miękkie i przyjazne dla skóry, nawet gdy ściśle do niej przylegają. Ponadto materiał odprowadza wilgoć i ciepło ze skóry. Dzięki temu ogranicza nadmierne pocenie się ciała i sprawia, że ryzyko zakażeń bakteryjnych skóry spada. Otulacz jest bezpieczny nawet dla dzieci cierpiących na alergie skórne.

Co daje otulacz bambusowy na co dzień?

Korzystania z otulacza bambusowego dla niemowląt ma wiele zalet. Akcesorium przydaje się, by ograniczyć objawy kolki. Otulony maluszek jest spokojniejszy, dlatego rodzicom łatwiej mu pomóc w poradzeniu sobie z bólem brzuszka. Ponadto otulacze są niezastąpione w przypadku dzieci nadwrażliwych, nietolerujących nadmiaru bodźców ze świata zewnętrznego. W otulaczu maluchy czują się jak w brzuchu matki, gdyż dociera do nich mniej nieprzyjemnych czynników.

Zalety otulacza doceniają również rodzice. Dziecko przesypia w nich spokojnie noc, dlatego mama i tata są bardziej wypoczęci. Dodatkowo w ciepłe dni maluch może spać w samej pieluszce, owinięty jedynie w przewiewny otulacz. Dzięki temu nie spoci się i jednocześnie nie zmarznie, co ograniczy ryzyko infekcji.

Materiał partnera

Sprawdź także

noworodek przytulony do maskotki śpiący w kocyku

Wyprawka dla noworodka – co i jak kupować, by nie dać się zwariować…

Oczekiwanie na nowego członka rodziny to piękny, radosny czas. Wspaniały, ale też pełen obaw i …