męskie buty trekkingowe
W zależności od preferencji i potrzeb możemy wybrać obuwie, które najlepiej spełnia nasze oczekiwania | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać odpowiednie obuwie na trekking?

Amatorzy górskich wypraw oraz pieszych wędrówek powinni wiedzieć, że prawidłowe wyposażenie to połowa sukcesu zarówno w górach, jak i w innych miejscach aktywnego wypoczynku. Podstawą udanej wyprawy jest także dobra kondycja, hart ducha i umiejętność mierzenia sił na zamiary. Jednak warto pamiętać, że długie marsze, wspinaczka, a nawet zwykły spacer podczas deszczu czy śniegu, wymagają nie tylko wygodnego i ciepłego obuwia, ale również impregnowanej odzieży, ciepłej czapki, a także wygodnego plecaka z prowiantem i napojami do picia. Najlepiej połączyć te elementy w całość, a wówczas można liczyć na wspaniałą przygodę.

Dobre buty trekkingowe to podstawa

Wygodne buty przeznaczone do długich wędrówek  zapewniają stopom komfort cieplny stanowiąc jeden z najważniejszych elementów ekwipunku każdego doświadczonego piechura. Warto pamiętać, że buty trekkingowe które idealnie sprawdzą się zarówno na północy Europy, jak i w tropikach nie istnieją. Zwykle musimy brać pod uwagę temperatury i inne warunki pogodowe, a także ukształtowanie powierzchni danego terenu.  W ciepłym klimacie lepiej sprawdzą się lekkie i przewiewne buty, natomiast w górach buty powinny mieć solidną, antypoślizgową podeszwę i mocne, stabilne cholewki.

Główne cechy butów trekkingowych

W zależności od preferencji i potrzeb możemy wybrać obuwie, które najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Obecnie sklepy oferują szeroką gamę obuwia sportowego przeznaczonego do trekkingów. Warto dobrze przemyśleć zakup i zastanowić się jakich butów szukasz. Oprócz starannego wykonania, niezwykle ważne są odpowiednio dobrane materiały, z których  zostało wyprodukowane obuwie do trekkingu. Zwykle buty trekkingowe powinny być lekkie i trwałe, a jednocześnie przewiewne, aby stopy mogły oddychać. Poza tym buty powinny zapewnić stopom stabilność, aby uniknąć kontuzji w trakcie długich marszów po nierównym terenie. Kolejną istotną cechą butów trekkingowych  jest ich dobra przyczepność do powierzchni, co wiążę się z odpowiednio wyprofilowaną podeszwą z bieżnikiem. Ważną cechą obuwia przeznaczonego do trekkingu jest ich nieprzemakalność, co oznacza, że wykonano je z wodoodpornych materiałów, a także zostały odpowiednio zaimpregnowane.

The North Face – sportowa marka z tradycją

The North Face jest firmą zajmującą się produkcją odzieży i obuwia przeznaczonego do aktywności na świeżym powietrzu. Jako marka z tradycjami praktycznie od początku jest zaangażowana w promowanie wypraw górskich. Należy podkreślić, że obuwie trekkingowe marki North Face idealnie sprawdza się w różnych warunkach. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, innowacyjnością dobranych materiałów oraz efektownym designem.

Innowacyjne obuwie trekkingowe North Face

W ofercie sklepu https://woliniusz.pl/pol_m_Marki_The-North-Face-229.html  można znaleźć obuwie marki North Face przeznaczone na wiosenno-jesienne wędrówki, a także ocieplane buty zimowe Buty marki North Face wyposażono w wodoodporną membranę FutureLight ™. Dodatkowym walorem butów jest podeszwa Vibram®XS Trek  oraz specjalne wykonanie podeszwy środkowej XtraFoam ™ , który odpowiednio amortyzuje stopy pozwalając na szybszy niż zwykle marsz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dwie pary przy namiocie turystycznym

Co zabrać pod namiot? Sprawdź naszą listę

Biwakowanie to sposób spędzania czasu, który uwielbia wiele osób. Dlaczego? Pozwala na przyjemny odpoczynek na …