męskie buty trekkingowe
W zależności od preferencji i potrzeb możemy wybrać obuwie, które najlepiej spełnia nasze oczekiwania | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać odpowiednie obuwie na trekking?

Amatorzy górskich wypraw oraz pieszych wędrówek powinni wiedzieć, że prawidłowe wyposażenie to połowa sukcesu zarówno w górach, jak i w innych miejscach aktywnego wypoczynku. Podstawą udanej wyprawy jest także dobra kondycja, hart ducha i umiejętność mierzenia sił na zamiary. Jednak warto pamiętać, że długie marsze, wspinaczka, a nawet zwykły spacer podczas deszczu czy śniegu, wymagają nie tylko wygodnego i ciepłego obuwia, ale również impregnowanej odzieży, ciepłej czapki, a także wygodnego plecaka z prowiantem i napojami do picia. Najlepiej połączyć te elementy w całość, a wówczas można liczyć na wspaniałą przygodę.

Dobre buty trekkingowe to podstawa

Wygodne buty przeznaczone do długich wędrówek  zapewniają stopom komfort cieplny stanowiąc jeden z najważniejszych elementów ekwipunku każdego doświadczonego piechura. Warto pamiętać, że buty trekkingowe które idealnie sprawdzą się zarówno na północy Europy, jak i w tropikach nie istnieją. Zwykle musimy brać pod uwagę temperatury i inne warunki pogodowe, a także ukształtowanie powierzchni danego terenu.  W ciepłym klimacie lepiej sprawdzą się lekkie i przewiewne buty, natomiast w górach buty powinny mieć solidną, antypoślizgową podeszwę i mocne, stabilne cholewki.

Główne cechy butów trekkingowych

W zależności od preferencji i potrzeb możemy wybrać obuwie, które najlepiej spełnia nasze oczekiwania. Obecnie sklepy oferują szeroką gamę obuwia sportowego przeznaczonego do trekkingów. Warto dobrze przemyśleć zakup i zastanowić się jakich butów szukasz. Oprócz starannego wykonania, niezwykle ważne są odpowiednio dobrane materiały, z których  zostało wyprodukowane obuwie do trekkingu. Zwykle buty trekkingowe powinny być lekkie i trwałe, a jednocześnie przewiewne, aby stopy mogły oddychać. Poza tym buty powinny zapewnić stopom stabilność, aby uniknąć kontuzji w trakcie długich marszów po nierównym terenie. Kolejną istotną cechą butów trekkingowych  jest ich dobra przyczepność do powierzchni, co wiążę się z odpowiednio wyprofilowaną podeszwą z bieżnikiem. Ważną cechą obuwia przeznaczonego do trekkingu jest ich nieprzemakalność, co oznacza, że wykonano je z wodoodpornych materiałów, a także zostały odpowiednio zaimpregnowane.

The North Face – sportowa marka z tradycją

The North Face jest firmą zajmującą się produkcją odzieży i obuwia przeznaczonego do aktywności na świeżym powietrzu. Jako marka z tradycjami praktycznie od początku jest zaangażowana w promowanie wypraw górskich. Należy podkreślić, że obuwie trekkingowe marki North Face idealnie sprawdza się w różnych warunkach. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, innowacyjnością dobranych materiałów oraz efektownym designem.

Innowacyjne obuwie trekkingowe North Face

W ofercie sklepu https://woliniusz.pl/pol_m_Marki_The-North-Face-229.html  można znaleźć obuwie marki North Face przeznaczone na wiosenno-jesienne wędrówki, a także ocieplane buty zimowe Buty marki North Face wyposażono w wodoodporną membranę FutureLight ™. Dodatkowym walorem butów jest podeszwa Vibram®XS Trek  oraz specjalne wykonanie podeszwy środkowej XtraFoam ™ , który odpowiednio amortyzuje stopy pozwalając na szybszy niż zwykle marsz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

trollunga

Trolltunga i inne kultowe trekkingi w Europie

Trekking. Marzenie aktywnego wędrowca i miłośnika gór. Trekking to co najmniej kilkugodzinna wyprawa w góry. Warunki …