Miasteczko galicyjskie w Nowym Sączu
To jedyny tego typu park rozrywki, w którym wszyscy przybywający mogą dosłownie poczuć atmosferę jaka panowała w prowincji zaboru austro - węgierskiego | fot.: Pudelek (Marcin Szala) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]

Niezapomniany weekend w Miasteczku Galicyjskim z historią w tle

Niesamowita lekcja historii połączona z niezwykłą podróżą w czasie oraz ogromne dawki wspaniałej zabawy czekają na wszystkich odwiedzających zlokalizowane na terenie Sądeckiego Parku Etnograficznego – Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu.  To jedyny tego typu park rozrywki, w którym wszyscy przybywający mogą dosłownie poczuć atmosferę jaka panowała w prowincji zaboru austro-węgierskiego. W miasteczku tym można nie tylko obejrzeć eksponaty z ówczesnej epoki, ale także dosłownie przeżyć typowy dzień w klimacie historycznej Galicji.

Pomysł na rodzinną wyprawę

My, ludzie XXI wieku stale gdzieś się spieszymy – żyjemy w ciągłej gonitwie i bardzo często zaczyna brakować nam czasu dla naszych najbliższych – partnera czy dzieci. Dlatego doskonałą alternatywą na spędzanie wolnych weekendów – podczas których wreszcie cała rodzina ma okazję pobyć razem – są wspólne wycieczki. Świetnym pomysłem na weekendową wyprawę, podczas której dosłownie każdy będzie się dobrze bawić (bez względu na wiek, oraz płeć) jest wizyta w zlokalizowanym na terenie Nowego Sącza Miasteczku Galicyjskim.

Muzeum to, jako jedyne spośród podobnych mu miejsc, pozwala odwiedzającym je turystom dosłownie wczuć się w klimat oraz atmosferę typowego miasteczka dawnej prowincji monarchii austro – węgierskiej przełomu XIX i XX wieku. Miasteczko Galicyjskie zostało bardzo wiernie odtworzone na postawie dawnych rycin oraz planów, a także przekazów ustnych, dlatego będąc tutaj mamy wrażenie, jakbyśmy na moment dosłownie przenieśli się w czasie. Spacerując po okolicy możemy bowiem zajrzeć do fryzjera, przyjrzeć się pracy szewca, odwiedzić zakład fotograficzny oraz gabinet ówczesnego stomatologa. Mało tego – mieści się tutaj także magiel i posterunek żandarmerii oraz serwująca wspaniałe smakołyki cukiernia.

W Miasteczku Galicyjskim nie brakuje także kawiarni, w której można się odprężyć po intensywnym spacerze oraz uraczyć pyszną i aromatyczną kawą lub herbatą. Natomiast w Gospodzie Galicyjskiej można zamówić obiad przygotowany w oparciu o tradycyjne smakołyki kuchni lokalnej.

Osoby, którym wyjątkowo przypadnie do gustu Miasteczko Galicyjskie mogą dodatkowo wynająć pokoje, które mieszczą się na piętrze budynku ratusza, dzięki czemu będą mogli spędzić tutaj więcej czasu, i jeszcze bardziej wczuć się w klimat dawnej Galicji.

Żywa lekcja historii oraz aktywny czas w gronie rodzinnym

Tego typu rodzinne wyprawy to wspaniała alternatywa na przeżycie tak zwanej ,,żywej lekcji historii”, podczas której dzieci poprzez doskonałą zabawę oraz doświadczenie przyswoją mnóstwo informacji o tym jak żyli mieszkańcy dawnej Galicji. Mało tego, jeżeli wybierzemy się tam w ciepłych – letnich lub wiosennych miesiącach – będziemy mieli okazję wspaniale spędzić czas na łonie natury oraz zaczerpnąć sporej dawki świeżego powietrza. Na terenie Nowego Sącza możemy także podziwiać inne interesujące zabytki oraz ciekawe atrakcje, takie jak chociażby Stara Baśń – rekonstrukcja grodu warownego, czy też Ruiny Zamku Królewskiego.

KZY

Sprawdź także

tajemnicze Stonehenge

Tajemnicze miejsca na świecie

Na świecie nadal jest wiele miejsc, o których wiadomo bardzo mało. A więcej niż faktów …