Młoda kobieta obsługuje iPhone
Trudno sobie wyobrazić obecną rzeczywistość bez choćby tak powszechnych urządzeń, jak smartfony. | fot.: Fotolia

Sprawdź, czym charakteryzuje się iPhone i jak o niego zadbać

Technologie mobilne to niezaprzeczalnie znak naszych czasów. Trudno sobie wyobrazić obecną rzeczywistość bez choćby tak powszechnych urządzeń, jak smartfony. W końcu mówimy już nie tylko o narzędziach komunikacji, ale wręcz przenośnych komputerach, wspierających m.in. pozyskiwanie informacji, działania biznesowe, uprawianie aktywności fizycznej, dokonywanie transakcji, realizację planów turystycznych czy korzystanie ze świata rozrywki. Dlatego istnieje wiele popularnych marek smartfonów, a do nich z pewnością zalicza się Apple ze swoją linią modeli iPhone. Skąd się wzięło uznanie dla tych urządzeń?

iPhone – co idzie za urządzeniem z „nadgryzionym jabłkiem”?

Rzeczą dość ciekawą jest fakt, że dałoby się obecnie wskazać niejeden powód, który powinien ograniczać popularność iPhone’a. Począwszy od wyboru danych rozwiązań lub rezygnacji z innych (chodzi m.in. o brak możliwości przesyłania danych za pośrednictwem opcji Bluetooth, konieczność użycia programu iTunes do zgrywania muzyki, nieobecność funkcji służących otwieraniu dwóch aplikacji obok siebie czy zmianie wyglądu interfejsu), a skończywszy na niemałych cenach poszczególnych modeli z tej linii. Co zatem sprawia, że pomimo takich kwestii iPhone cieszy się bardzo dużą popularnością?

Pamiętajmy, że mówimy o urządzeniu spod szyldu znanej, solidnej marki Apple, będącym też pochodną wizji technologii użytkowych kreowanej przez legendarną już osobę Steve’a Jobsa. iPhone należał też do pionierskich rozwiązań, które wprowadziły smartfony z ekranem dotykowym i bez klawiszy mechanicznych – oraz skutecznie rozwijał tę funkcjonalność (czego przykładem jest stworzony i dziś powszechny standard Multi-Touch). Wciąż bardzo duże grono użytkowników technologii mobilnych uważa, że modele od Apple są trwałe, pozbawione niepotrzebnych dodatków, wydajne, a zaprogramowany w nich system iOS wyjątkowo bezpieczny, szybki, stabilny i przyjazny w obsłudze. Warto też wspomnieć o prostym, a zarazem unikatowym i ponadczasowym designie, którym nierzadko przy realizacji własnych modeli sugerują się inne marki. Co ciekawe, okazuje się, że pewne, świadomie zastosowane ograniczenia czy tworzone „środowisko urządzeń Apple” – do jakiego należą też inne rozwiązania tej marki, np. laptopy MacBook czy tablety iPad – ma swój cel i odnosi na tym polu korzyści. iPhone to dla wielu nie tylko kolejny smartfon na rynku. To wybór konkretnych rozwiązań i standardów użytkowych, a nawet stylu, który niesie za sobą skojarzenia z technologiczną niezależnością czy ekskluzywnością.

Kilka słów o tym, jak zadbać o swojego iPhone’a

Oczywiście trzeba zaznaczyć, że żaden smartfon nie jest niezniszczalny. Nawet iPhone’y, często uznawane za trwałe i solidne, mogą ulec usterkom czy wypadkom, które doprowadzą do poważniejszych uszkodzeń. Technologie mobilne, z racji swojego charakteru, towarzyszą nam praktycznie zawsze, w wielu różnych sytuacjach. Mowa tu nie tylko o spotkaniach biznesowych czy codziennym użytkowaniu w warunkach domowych, ale również o wyjazdach wakacyjnych, czasie przeznaczonym na sporty czy wyjściach towarzyskich, np. na koncert. Są to okoliczności, które w istotnym stopniu podwyższają ryzyko uszkodzenia smartfona. Zresztą nawet zwykłe sytuacje, jak konieczność podbiegnięcia do autobusu czy nieumyślne zrzucenie urządzenia z biurka potrafią przykro skończyć się dla tej technologii. Dlatego aby móc dłużej i w pełni cieszyć się funkcjonalnością iPhone’a, najlepiej zaopatrzyć go w ochronne etui (tzw. „plecki” lub zamykające całość obudowy), szkło na ekran, a także – jeśli jesteśmy kierowcami – w samochodowy uchwyt do smartfona. To ostatnie nie tylko dodatkowo zadba o bezpieczeństwo iPhone’a, ale również umożliwi wygodne korzystanie z nawigacji podczas jazdy oraz pozwoli na zgodne z przepisami drogowymi realizowanie połączeń telefonicznych. Wszystkie wspomniane akcesoria zaś pomogą chronić smartfon przed nagłymi lub sumującymi się skutkami wstrząsów, upadków oraz zabrudzeń. Pamiętajmy również, że wodoszczelność dzisiejszych technologii mobilnych także ma swoje granice, których najlepiej bez potrzeby nie wystawiać na próbę.

Zdarza się jednak, że mimo dodatkowych zabezpieczeń, szczególna sytuacja doprowadziła do poważniejszego uszkodzenia smartfonu. W takich okolicznościach, jeśli nie mamy dostatecznej wiedzy i umiejętności, lepiej nie zdawać się na samodzielne próby naprawiania go. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest udanie się z uszkodzonym modelem do lokalnego, sprawdzonego i zaufanego serwisu, takiego jak naprawa iPhone Warszawa, który zajmuje się profesjonalnymi naprawami różnych urządzeń od Apple – nie tylko smartfonów, ale również MacBooków lub iPadów. Wtedy zyskamy pewność, że doświadczeni eksperci, przy użyciu oryginalnych podzespołów, dołożyli wszelkich starań, aby nasze urządzenie otrzymało drugie życie i posłużyło nam jak najdłużej.

OLI

Sprawdź także

iphone wymiana ekranu

Wymiana ekranu w iPhone 11 – wszystko, co musisz wiedzieć

IPhone 11 nie bez powodu nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród sympatyków Apple. Choć telefon …