wafle
W ramach współpracy z firmą cateringową każdego dnia otrzymasz zestaw posiłków, który będzie odpowiadał potrzebom energetycznym Twojego organizmu i jednocześnie będzie zgodny z celem odchudzania | fot.: materiał partnera

Dietetyczne pułapki — 4 produkty, które zrujnują każdą dietę!

Masz już za sobą kilka prób odchudzania, ale do tej pory nie udało Ci się osiągnąć zadowalającego efektu? Być może za niepowodzenie odpowiadają dietetyczne pułapki, które czyhają na każdym kroku na odchudzających się. Poznaj kilka produktów spożywczych, które mogą zniweczyć wypracowane do tej pory rezultaty lub zniechęcić do dalszego odchudzania.

Zasada odchudzania jest prosta – aby pozbyć się nadmiarowych kilogramów, należy doprowadzić do deficytu energetycznego. W tym dążeniu przeszkodą może być nieprawidłowo skomponowana dieta redukcyjna, która jest pełna dietetycznych pułapek.

1. Wafle ryżowe

W przerwie między posiłkami sięgasz po wafle ryżowe? Chociaż jeden krążek faktycznie dostarcza niewielką porcję kalorii, w istocie jest pułapką. Dlaczego? Tego typu produkty charakteryzują się wysokim indeksem glikemicznym, a co za tym idzie – doprowadzają do gwałtownych skoków poziomu glukozy we krwi. W efekcie po zjedzeniu 1-2 krążków szybko odczuwasz głód i… sięgasz po kolejne. Tym samym dostarczasz sporą porcję kalorii, a mimo wszystko nie czujesz nasycenia.

Czy wiesz, że cztery wafle ryżowe mają tyle samo kalorii, co jedna porcja owsianki? Zastanów się, który posiłek będzie dla Ciebie bardziej sycący.

2. Słodycze bez cukru

Świadomie rezygnujesz z białego cukru, w zamian sięgając po zdrowe słodycze? To krok w dobrą stronę, ale – jeśli nie zachowasz umiaru – dieta redukcyjna może nie być skuteczna. Dlaczego? Nawet batonik typu RAW – na bazie daktyli, orzechów i owoców – dostarcza sporą ilość cukrów i kalorii. Jeśli nie ograniczysz się do jednego batonika dziennie, a będziesz zjadać ich kilka, trudno będzie pozbyć się nadmiernych kilogramów.

3. Płatki śniadaniowe

Każdego dnia serwujesz sobie „lekkie” śniadanko w postaci płatków śniadaniowych zalanych mlekiem? Są to produkty charakteryzujące się niską wartością odżywczą, a więc do zaspokojenia głodu potrzebne będą większe porcje. Kaloryczność posiłku będzie rosła, co utrudni odchudzanie.

4. Woda smakowa

Woda smakowa jest dla ciebie kompromisem pomiędzy wodą mineralną a napojami gazowanymi? Musisz mieć świadomość, że jedna szklanka takiego napoju może zawierać więcej niż 2 łyżeczki białego cukru. Tym samym nieświadomie dostarczasz dodatkowe kalorie. – Jeśli smak czystej wody jest nie do przejścia, dodaj odrobinę świeżo wyciśniętego soku z cytryny lub pomarańczy – doradza przedstawicielka cateringu dietetycznego Nice To Fit You.

Przejmij pełną kontrolę nad odchudzaniem

Warto pamiętać, że to nie rodzaj produktu, a przede wszystkim jego ilość stoi na drodze do skutecznego odchudzania. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że dieta redukcyjna idzie zgodnie z planem, a jednocześnie nie zamierzasz liczyć kalorii, postaw na catering dietetyczny. W ramach współpracy z firmą cateringową każdego dnia otrzymasz zestaw posiłków, który będzie odpowiadał potrzebom energetycznym Twojego organizmu i jednocześnie będzie zgodny z celem odchudzania.

Catering dietetyczny to rozwiązanie, które warto rozważyć. Weź je pod uwagę, jeśli zależy Ci na efektach bez konieczności Twojego zaangażowania w przygotowywanie posiłków.

Materiał partnera

Sprawdź także

catering

Mieszkasz w Nowym Targu? Sprawdź, gdzie zamówić najlepszy catering dietetyczny!

Catering dietetyczny to idealne rozwiązanie dla osób chcących zadbać o zdrową dietę. Często, mimo że …