Kobieta biegająca z wózkiem
Bycie współczesnym rodzicem to zdecydowanie zbyt często wybór pomiędzy czasem z dzieckiem a innymi obowiązkami. Kupując wózek biegowy decydujesz, że połączysz jedno z drugim - to wasz czas razem | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak żyć aktywnie z małym dzieckiem? Wypróbuj wózek biegowy!

Młodzi ludzie żyją współcześnie znacznie bardziej aktywnie niż ich rodzice. Wzrosła bowiem świadomość na temat sportu, a ten stał się dla nich formą rozrywki i relaksu. Jak jednak znaleźć chwilę na trening, gdy zostałeś rodzicem? To proste! Producenci akcesoriów dla dzieci również idą z duchem czasu i proponują rozwiązanie – wózek biegowy. Dzięki niemu możesz jednocześnie poćwiczyć i spędzić czas z dzieckiem, zarażając je miłością do sportu.

Dlaczego warto biegać z dzieckiem?

Bieganie z wózkiem nie jest proste. Musisz nauczyć się zupełnie nowej techniki i sporo napracować, by pchając wózek biegowy osiągać tempo podobne temu sprzed pojawienia się maluszka. Pamiętaj także, że trening nie zawsze się uda. Najważniejszy jest bowiem komfort dziecka, które może mieć po prostu gorszy dzień i nie być zainteresowane współpracą. Bieganie z dzieckiem może zatem nieco różnić się od twoich wyobrażeń na jego temat. Mimo to – zdecydowanie warto!

Bycie współczesnym rodzicem to zdecydowanie zbyt często wybór pomiędzy czasem z dzieckiem a innymi obowiązkami. Kupując wózek biegowy decydujesz, że połączysz jedno z drugim – to wasz czas razem. Pamiętaj także, że każdy nawyk, którego wypracowanie dużo nas kosztuje, jest silniejszy. Biegając z dzieckiem na pewno wypracujesz niesamowity hart ducha. Nie bez znaczenia dla rodziców jest także to, że wspólne treningi rozkochują w aktywności fizycznej dziecko. Każdemu rodzicowi zależy, by dziecko uprawiało sport i żyło aktywnie. Wózek biegowy to więc naprawdę genialny pomysł, który ma ogrom plusów dla obu stron!

Pamiętaj jednak, by wózek do biegania wybierać rozsądnie. Ma bowiem przede wszystkim zapewniać komfort i bezpieczeństwo twojemu dziecku.

wózek do biegania
Profesjonalny wózek biegowy będzie mocno różnił się od jego tradycyjnego odpowiednika | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak wybrać najlepszy wózek biegowy?

Profesjonalny wózek biegowy będzie mocno różnił się od jego tradycyjnego odpowiednika. Przede wszystkim ma 3 koła, z których przednie posiada specjalną blokadę skrętu. Modeli dostępnych na rynku jest jednak mnóstwo, więc łatwo się w tym pogubić. Co wziąć pod uwagę, gdy wybierasz wózek do biegania z dzieckiem?

  • Hamulec ręczny – każdy wózek biegowy powinien go posiadać, bo w razie jakiejkolwiek nagłej sytuacji w czasie treningu pozwala na skuteczne i szybkie zatrzymanie się.
  • Parkingowy hamulec – przydaje się, gdy przed lub po treningu chcecie skoczyć na szybkie zakupy lub plac zabaw: dzięki niemu wózek biegowy nie odjedzie wam z miejsca, w którym go zostawiliście. Zwróć jednak uwagę, jak jest umiejscowiony, by nie przeszkadzał ci w trakcie biegu.
  • Duże pompowane koła o średnicy min. 12 cali, które dobrze poradzą sobie w niemal każdych warunkach. Mogą być też terenowe, jeśli planujesz biegać w lesie lub po szutrówkach.
  • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa – by zapewnić pełne bezpieczeństwo dziecku.
  • Dobra amortyzacja – profesjonalny wózek biegowy chroni dziecko przed niepotrzebnymi wstrząsami.
  • Regulowanie oparcie – w czasie biegu dziecko często może chcieć uciąć sobie drzemkę, więc wózek biegowy powinien zapewniać mu komfortową pozycję do spania.
  • Uchwyt z regulacją – by nie trzeba było kupować dwóch różnych wózków dla dwojga rodziców o różnym wzroście.

Dobrze, jeśli wózek biegowy ma także praktyczne kieszonki na najpotrzebniejsze rzeczy i jest wyposażony w odblaski. Zwróć również uwagę, czy łatwo się składa i ile zajmuje miejsca po złożeniu. Sprawdź czy wózek biegowy specjalną linkę, dzięki której zyskasz pewność, że wózek ci nie ucieknie.

Sport to fantastyczna sprawa. Nie ma powodów, przez które młodzi rodzice musieliby z niego rezygnować. A jeśli można przekazać pasję dziecku? Nie ma się nad czym zastanawiać – lepiej już dzisiaj zainwestować w profesjonalny wózek sportowy i cieszyć się wspólnym treningiem z dzieckiem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sport dla zdrowia

Jaki sport dla zdrowia?

Bieganie, rower, siłownia, a może boks? Podpowiadamy jaki sport wybrać, aby długo cieszyć się dobrym …